ERKEK TEKNIK ÖGRETIM GENEL MÜDÜRLÜGÜNE BAGLI OKUL MÜDÜRLERI BÖLGE SEMINERINDE Genel Müdürümüz Sn. Hüseyin ACIR'in Sunumunu Buradan İndirebilirsiniz

 

      Trabzon  Bölge Semineri Yapildi.

             Meslekî Egitim ve Ögretim Sistemini Güçlendirme Projesinin (MEGEP/SVET) yürütüldügü, bölge merkezlerinin bulundugu (Ankara, Antalya, Sanliurfa, Istanbul, Izmir ve Trabzon) illerde, pilot olarak uygulanmakta olan söz konusu projelerin gelecekte ülke geneline yayginlastirilacagi hususu da düsünülerek, Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlügümüz yöneticileri ile endüstriyel teknik ögretim okul müdürlerinin katilimlariyla düzenlenen Trabzon bölge semineri 8-9 Mayis tarihlerinde Akçaabat Anadolu Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesinde gerçeklestirildi.

             Dinamik bir yapiya sahip olan egitim sürecinde Bakanligimizca toplumumuza ve insanimiza daha iyi egitim hizmetleri sunulabilmesi amaciyla ilgili mevzuatta günümüzün gelisen ve degisen sartlari da göz önüne alinarak degisiklikler yapilmis ve yapilmaya da devam edilmektedir. Bu degisikliklerle ilgili olarak uygulamalarda, bölgesel farkliliklarin olusmamasi ve standardin saglanmasi hususu oldukça büyük önem tasimaktadir. Bu nedenle, ülkemizin nitelikli ara kademe teknik insan gücünün yetistirilmesinde lokomotif görevini yürüten endüstriyel teknik ögretim okullari müdürlerinin yukarida belirtilen hususlarda bilgilendirilmeleri bir ihtiyaç olarak ortaya çikmistir.
        Ayrica, Avrupa Birligine üyelik sürecinde, özellikle tarama sürecinde öncelikli ele alinacak konulardan birinin egitim olmasinin yani sira ülkemiz meslekî ve teknik egitim sisteminin AB'yle bütünlesme çalismalari çerçevesinde ülkemizde ortaögretim sisteminin yeniden yapilandirilmasi gündeme gelmis ve endüstriyel teknik ögretim okullarindaki egitim programlari pilot olarak uygulanan çesitli projelerle, bazi meslek alanlari modüler y apiya dönüstürülmüs bir kisim meslek alanlari için programlarin modüler yapiya dönüstürülmesi çalismalari devam etmektedir.

ANA SAYFA